X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Zielonogórscy studenci najlepsi w Polsce

Data publikacji: 18.12.2017

Drużyny reprezentujące Kierunek Lekarski Uniwersytetu Zielonogórskiego zajęły I i III miejsce w mistrzostwach Polski w Szyciu Chirurgicznym, które odbyły się 15 i 16 grudnia br. w Zielonej Górze.aid.jpg

W zmaganiach udział wzięło 18 drużyn, czyli ponad 100 studentów z całej Polski, a także z Ukrainy. 

Czteroosobowe zespoły sprawdziły się m.in. w szyciu skóry, tkanki podskórnej oraz zespalaniu przewodu pokarmowego. 

Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego we współpracy z Katedrą i Kliniką Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Aesculap Akademią. Samorząd Województwa wsparł studentów medycyny na UZ – zawodnikom mistrzostw sfinansował reprezentacyjne mundurki medyczne z logo Lubuskie warte zachodu. 

Głównym celem było podniesienie wiedzy na temat technik szycia chirurgicznego, zapoznanie z nowoczesnymi materiałami szewnymi oraz integracja środowisk studenckich z całego kraju. Wśród zadań ocenianych podczas mistrzostw znalazły się m.in. takie konkurencje jak: szycie chirurgiczne skóry, tkanki podskórnej oraz zespolenia przewodu pokarmowego. Wszystkie ćwiczenia wykonywane zostaną na materiale biologicznym i będą symulacją postępowania z prawdziwym pacjentem. 


3575.jpg

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn3569

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603