X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Przynieś swoją choinkę do recyklingu

Data publikacji: 27.12.2017

Ekologiczna Akcja Poświąteczna - "Eko Choinka" rozpocznie się w poniedziałek 8 stycznia 2018 r. o godz. 11:00 na zielonogórskim deptaku.


ekochoinka.jpg

Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Regionalną Dyrekcją w Zielonej Górze, Stelmetem S.A. i Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury "Amfiteatr" zapraszają wszystkich, którzy posiadają żywe drzewko świąteczne, do udziału w ekologicznej akcji poświątecznej "Eko Choinka". 

Organizatorzy zachęcają do recyklingu drzewek świątecznych, poprzez wrzucenie ich do specjalnie oznaczonego kontenera na choinki. W dniu akcji "Eko Choinka" kontener będzie umiejscowiony przy żywej choince na deptaku, a od 9 stycznia 2018 r. choinki będzie można wrzucać do kontenera zlokalizowanego na parkingu przy zielonogórskiej Palmiarni. 

Podczas imprezy "Eko Choinka" zaplanowano pokaz specjalny Arkadiusza Drozdka, Mistrza Polski Drwali. Zielonogórski sportowiec zaprezentuje jedną z konkurencji sportowych pn.”leżąca kłoda”. Jest to jedna z dyscyplin Mistrzostw Świata, w których Arkadiusz Drozdek uczestniczył w Lillehammer, zdobywając drużynowo v-ce Mistrzostwo Świata Stihl Timbersports 2017.

Do udziału w akcji organizatorzy zachęcają szczególnie zielonogórskie placówki edukacyjne, dla których przygotowali lekcję plenerową na temat drzewa jako super surowca. Dzieci i młodzież szkolna mają na uwadze, że żywa choinka, oprócz klimatycznego zapachu, jest drzewkiem ekologicznym. Nie zawsze jednak wiedzą jak ją można wykorzystać po świętach. 

Dlaczego żywa, a nie sztuczna oraz co może powstać z drzewa? - to główne zagadnienia, które zostaną zaprezentowane uczestnikom wydarzenia. 

Akcja Recyklingowa
8 stycznia 2018 r. godz.11.00 - Zielona Góra (deptak przy ratuszu)
rozpoczęcie akcji + event "Eko Choinka" 

9- 31 stycznia 2018 r. – Zielona Góra - parking przy Palmiarni (kontener recyklingowy na choinki). 

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

idn3575

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603