X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Ferie w Centrum Przyrodniczym!

Data publikacji: 15.01.2018

Nie masz planów na ferie zimowe. Sanki odpadają, bo za oknem wiosna, więc ta propozycja jest dla Ciebie.


ferie-zimowe.png

Wiemy, że ferie mają być odpoczynkiem od szkolnych lekcji. Jednak staramy się by spotkania z nauką w Centrum Nauki Keplera były jak najciekawsze, z dużą ilością pokazów, samodzielnych eksperymentów i ciekawostek. Dzięki temu zajęcia stają się niezapomnianym doświadczeniem i po prostu – dobrą zabawą. Pokazy, eksperymenty, zajęcia warsztatowe. Będzie się działo! 

Poniżej program, opis wspólnych działań oraz sposób rezerwacji.

 program-ferii.png

Luminescencja – wszystko jasne.
Poprzez szereg zaskakujących eksperymentów, zgłębimy tajniki optyki i luminescencji. Jednocześnie postaramy się przybliżyć zastosowanie tych zjawisk w życiu codziennym. Niesamowite złudzenia optyczne udowodnią nam, jak łatwo oszukać nasz mózg. Przekonamy się, że chemia, biologia i fizyka towarzyszą nam każdego dnia. 

Tajniki Mikroświata.
Naszą podróż po mikroświecie zaczniemy od omówienia budowy mikroskopu oraz zasad jego działania. Przez okular mikroskopu dostrzeżemy fantastyczne kształty i wzory stworzone przez naturę. Udoskonalimy umiejętności prowadzenia obserwacji mikroskopowych. Efekty swojej pracy będziemy mogli utrwalić w formie pliku. 

Papierowy jarmark różności.
Zajęcia warsztatowe przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych rozwinięciem swoich zdolności manualnych. Zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji. Przy naszej pomocy dzieci ożywią papierowe zwierzęta. Wszystkie swoje prace uczestnicy zabierają ze sobą. 

Zakład wyobraźni.
Zajęcia warsztatowe familijne przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych rozwinięciem swoich zdolności manualnych. Zachęcamy do kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego mnóstwo satysfakcji. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w pracy z młotkiem i stworzą niepowtarzalne przestrzenne dekoracje. Wszystkie swoje prace uczestnicy zabierają ze sobą. 

Podniebna przygoda.
Przeznaczona jest dla miłośników nauki w każdym wieku. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się: Jakie są właściwości powietrza, którym oddychamy? Czy przedmioty mogą lewitować w pojemniku wypełnionym CO₂? Czy ciśnienie samo ściśnie butelkę? Dlaczego w atmosferze powstają groźne zjawiska pogodowe? 

Czy wszystkie minerały to kryształy?
Dla wszystkich, którzy kiedykolwiek zadawali sobie to pytanie (i nie tylko). Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się czym zajmuje się krystalografia i mineralogia oraz nauczą obsługiwać się mikroskop polaryzacyjny. Wielką atrakcją będą własnoręcznie wykonane ogrzewacze do rąk i przepis na wykonanie własnego wielkiego kryształu. 

Spotkanie z pajęczakami.
Dlaczego pajęczaki cieszą się niechlubną sławą? Czy bardziej boją się nas czy my ich? Czy potrafią tańczyć? Czy są romantyczne? Gdzie je spotkamy? Jak są zbudowane i czym różnią się od owadów? 

Mity, fakty, ciekawostki i mnóstwo manualnej oraz twórczej pracy. Na warsztatach uczestnicy zbudują swojego ulubionego pajęczaka, jak również zobaczą z bardzo, bardzo bliska szczękoczułki, kądziołek przędny czy bulbusy. 

Fascynujący świat ślimaków.
Czy ślimaki zawsze są powolne? Czy każdy ślimak ma muszlę? Co jedzą ślimaki? Czy przemieszczanie się po ostrych żyletkach może wyrządzić im szkodę? Do czego dziś ludzie je wykorzystują? Gdzie w ciele ślimaka rozmieszczone są narządy? Poznamy kilka tajemnic ślimaczej alkowy i dowiemy się, jak powstał mit strzały amora. Ponadto każdy uczestnik będzie miał okazję przyjrzeć się z bliska tym fascynującym zwierzętom. 

Zwierzęta mórz i oceanów.
Jakie zwierzę jest największe na świecie? Jak tworzy się rafa koralowa? Czy ryby potrafią latać? Kto jest mistrzem kamuflażu? Sprawdzimy ile lat mają małże na podstawie muszli. Poznamy najciekawsze gatunki zwierząt żyjących obecnie w głębinach mórz i oceanów oraz te, które już wymarły. 

Gry i zabawy logiczne - warsztaty.
Wszystko w naszych rękach, a raczej głowach. O powodzeniu w grze decyduje bowiem sprawność naszego myślenia.. Wszystkie przygotowane gry i zabawy logiczne wymagają ruszenia głową. To znakomita gimnastyka mózgu dla młodszych i starszych. 

Opłaty na zajęcia w czasie ferii (13.02.-25.02.2018 r.): 

  • pojedyncze zajęcia to koszt 12 zł/osoba,
  • pakiet minimum 5 dowolnych zajęć, koszt pojedynczych zajęć 10 zł/osoba (trzeba wykupić wszystkie zajęcia, czyli min. koszt to 50 zł),
  • pakiet minimum 10 dowolnych zajęć, koszt pojedynczych zajęć 5 zł/osoba zł (trzeba wykupić wszystkie zajęcia).
  • W ramach biletu zwiedzanie sali interaktywnej. 

Rezerwacja telefoniczna - 660 481 635

Liczba miejsc ograniczona – 25 osób/grupa (zajęcia od wtorku do piątku) i 20 osób/grupa (zajęcia weekendowe).

Więcej informacji na stronie tutaj. 

Źródło: Centrum Przyrodnicze

idn3604

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603