X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Solanin Film Festiwal

Data publikacji: 20.08.2018

Jubileuszowy 10. Solanin Film Festiwal rusza 22 sierpnia i potrwa do 26 sierpnia. Nowa Sól po raz kolejny na kilka dni stanie się stolicą kina offowego.


10solanin-idea.jpg

Na 10 urodziny festiwalu zjadą filmowcy, aktorzy, muzycy i tysiące rządnych filmowych wrażeń kinomanów.

Tegoroczny festiwal to prawdziwe święto kina. Widzowie zobaczą ponad 120 projekcji filmowych, ale nie tylko. Festiwal to także koncerty, wystawy artystyczne, spotkania z gwiazdami polskiego kina oraz  rozmowy o filmach z ich twórcami.

Festiwal to także konkurs, w którym 30 wybranych filmów powalczy o nagrody w trzech kategoriach: kina offowego, niezależnego oraz animacji. - W tym roku postawiliśmy na młodych amatorów, uczniów. Jesteśmy zaskoczeni poziomem i kreatywnością tych młodych ludzi – mówił Konrad Paszkowski – organizator festiwalu. Podkreślał, że gośćmi festiwalu są twórcy z całej Polski, którzy są pod wrażeniem regionu. A w tym roku skład jury prezentuje się następująco: aktorka Urszula Grabowska, koledzy po fachu -  Mirosław Zbrojewicz i Michał Żurawski, reżyser Aleksander Pietrzak (zdobywca Grand Prix na Solaninie 2014 za film „Mocna kawa wcale nie jest taka zła”) oraz lider punkrockowego zespołu Farben Lehre - Wojtek Wojda. Oczywiście Farben Lehre zagra na Solaninie.

Solanin Film Festiwal to offowy festiwal filmowy, który wyrósł z pasji, zaangażowania i wiary w moc kina. Solanin to przede wszystkim niezależne produkcje oraz ciekawe filmy polskie, europejskie i światowe. Prezentujemy, nagradzamy i promujemy offowe filmy oraz ich twórców. 

Solanin to już prawdziwy mocarny kulturysta, który "pakuje" wyłącznie kulturę i to dzięki niej ma tak ogromną siłę! Jednak, aby Off miał Moc, zawsze potrzebni byli miłośnicy, pasjonaci i widzowie kina. Solanin wzywa Was po raz Dziesiąty! 

Ponownie stawiamy na nowatorskich amatorów i doświadczonych profesjonalistów. Czekamy na obrazy, które są szczere, mocne i bezkompromisowe. Takie, które zmuszają do refleksji, ale także takie, które w humorystyczny sposób ukazują codzienne problemy. Czekamy na formy fabularne, dokumentalne i animowane. Solanin Film Festiwal prezentuje Kino pełne prawdziwych emocji, które się czuje i o których się dyskutuje, bowiem w nich tkwi Moc!

Więcej informacji o festiwalu oraz harmonogram projekcji na stronie tutaj.


logo-sff10.png

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego / Materiały promocyjne organizatora

idn3916

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603