X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Technologiczne Dzieciaki

Data publikacji: 10.12.2018

Już dziś i jutro w urzędzie marszałkowskim odbędą się warsztaty „Technologiczne Dzieciaki”. Gościem specjalnym warsztatów będzie Robot humanoidalny Nao.


robot.png

- To podróż do świata technologii, robotów i eksperymentów, gdzie lubuskie dzieci mają możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami poprzez wspólną, twórczą zabawę i eksperymentowanie – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Warsztaty pozwalają na rozwijanie wyobraźni, rozbudowują ciekawość świata, są inspiracją do nowych zainteresowań a przede wszystkim pobudzają kreatywność i rozwijają umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. Jest to już trzecia edycja warsztatów. Odbywają się w grudniu od 2016 r.

Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” odbędą się 11 i 12 grudnia 2018 r. o godzinie 9:00 (I grupa) i 12:30 (II grupa) w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze.

W warsztatach udział wezmą:

11 grudnia 2018 r. klasy I-III

Warsztaty I - Orange - Warsztaty z robotyki

To budowa konstrukcji, którą uczestnicy samodzielnie zaprogramują w taki sposób, aby wykonała powierzone zadania. Zajęcia z robotyki to szansa na kształcenie twórczego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat oraz zachęcić do nauki przedmiotów ścisłych.

Warsztaty II - Akademia Turbokids - Programowanie na dywanie

Ekscytująca przygoda z programowaniem i naukami ścisłymi. Dzieci poznają elementy kodowania, programując roboty Dash&Dot na specjalnej macie kodowania. Misja na Marsa - prezentacja wyzwań związanych z eksploracją kosmosu oraz sposobów przezwyciężania tych problemów. Pokaz 7 misji z wykorzystaniem robota EV3.

Warsztaty III - 
 Orange - Warsztaty z elektroniki

Za pośrednictwem zestawów edukacyjnych „Sekrety Elektroniki” uczestnicy warsztatów zostaną w prowadzeni w fascynujący świat elektroniki. Kolorowe elementy pozwolą na przeprowadzenie wielu pobudzających wyobraźnię eksperymentów, a także na stworzenie pierwszych układów elektronicznych. Mali inżynierowie dowiedzą się jak skonstruować radio, wzbić w powietrze śmigło, zbudować układ do nagrywania dźwięków.

12 grudnia 2017 r. klasy I-III

Warsztaty I - Orange - Warsztaty z robotyki

Warsztaty II - Twój Robot  

Podróż na Marsa własnoręcznie zbudowanym i zaprogramowanym robotem – łazikiem marsjańskim. Dzieci tworzą robota LEGO, uczą się programować go na określone działania, a następnie tworzą wspólnie algorytmy, aby robot wykonał skomplikowaną misję marsjańską. Wszystkiemu towarzyszy doskonała zabawa w gronie rówieśników.

Warsztaty III -  Orange - Warsztaty z elektroniki

Podczas warsztatów „Technologiczne Dzieciaki” zaplanowane jest przekazanie dyplomów w ramach konkursu plastycznego „Świat technologii wczoraj i dzisiaj” dla klas:

 

  • Klasa Ia - Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze, 
  • Klasa IIa - Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze, 
  • Klasa IIIa - Szkoła Podstawowa im Lotników Alianckich w Iłowej, 
  • Klasa IIIa - Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku.

 


Dzieciaki gl.png

Źródło: UMWL oraz Technologiczne Dzieciaki

idn4055

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603