X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Dzień Teatru Publicznego

Data publikacji: 06.05.2019

Sprzedaż biletów rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 350 groszy (3,5 zł).


za grosze.png

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie po raz piąty. Pomysł DTP zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. 

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach DTP spektakli dostępne będą od 18 kwietnia na przygotowanej z tej okazji stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. 

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprezentuje Państwu w tym dniu spektakl „Moralność pani Dulskiej” w reż. Mirosława Siedlera, jedną z najlepszych polskich komedii, która została napisana przeszło 100 lat temu, a mimo to nic nie straciła na swej aktualności. „Moralność pani Dulskiej” to fantastyczna komedia z rewelacyjnie napisanymi rolami i błyskotliwym poczuciem humoru, to także swoiste zwierciadło, w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę, Gabrielę Zapolską. 

Bilety na spektakl sprzedawane będą wyłącznie w kasie teatru 18 maja od godz. 10.00. Jedna osoba może zakupić maksymalnie dwa bilety. Bilety: zwykły 3,5 zł.

„Moralność pani Dulskiej” – Bilet za grosze – Dzień Teatru Publicznego
18.05.2019 godzina 20:00 
Teatr Letni

Co leży u podstaw stałej, ogromnej popularności Moralności pani Dulskiej na przestrzeni ponad 100 lat???

Mogłoby się wydawać , iż tekst napisany prawie 110 lat temu stracił swą aktualność. Nic bardziej mylnego. „Moralność pani Dulskiej” to fantastyczna komedia z rewelacyjnie napisanymi rolami, to utwór z niezwykłym, błyskotliwym poczuciem humoru, to także swoiste zwierciadło , w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę.

Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych polskich komedii, dziś można powiedzieć, klasycznych. I nie jest to frazes.

Czy dziś wśród nas nie ma Dulskich? Śmiało „tragifarsę kołtuńską” z początku ubiegłego wieku można nazwać sztuka współczesną. Czyż we współczesnym świecie nie znajdziemy wyznawców teorii Dulskiej: „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”.

Zapolska demaskowała obłudę moralną, chciwość, rozkład życia rodzinnego. Dziś możemy mówić o patologiach społecznych, o psychicznej przemocy w rodzinie i hipokryzji. Mijają lata a zakłamana moralność niezmienna pozostaje, pełna pogardy dla słabszych i biedniejszych.

Akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” w Lubuskim Teatrze 

To już piąty rok gramy dla Was za grosze. W tym roku Dzień Teatru Publicznego przypada 18 maja. Tego dnia będziecie mogli zakupić bilety na spektakl „Przyjazne dusze” grany 19.05.2019 r. o godz. 18.00 za jedyne 350 groszy. 

„Przyjazne dusze” – Bilet za grosze – Dzień Teatru Publicznego 
19.05.2019 godzina 18:00 Lubuski Teatr

Wszystko dzieje się tu jak w piosence zespołu L.Stadt: „Na ich drewnianych podłogach usłyszysz ich kroki / o ich radościach i trwogach zawiasy trzeszczeć będą ci”. Przebojowa komedia Lubuskiego Teatru. Dom pełen duchów, które nie zamierzają stać i patrzeć na wszystko z boku. 

Do urokliwego domu pod Londynem, będącego właśnie do wynajęcia, wprowadza się młoda para, Mary i Simon. On? Początkujący pisarz powieści kryminalnych. Ona? Ciepła, dobra, kochająca swego męża dziewczyna. Jest w ciąży. Poprzednimi właścicielami domu byli tragicznie zmarli Jack i Suzie. W spektaklu obserwujemy ewolucję stosunku duchów? Jacka i Suzie do młodych – Mary i Simona. Duchy orientują się z czasem, że młoda para reprezentuje sobą to czego im, którzy ze świata odeszli, nie udało się na ziemi zrealizować. Postanawiają im pomóc, przy wsparciu anioła stróża. 

Komedia bardzo romantyczna!

Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 

Źródło: Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. 

idn4272

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603