X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Rusza Przedsionek Raju

Data publikacji: 15.06.2019

W Lubuskiem po raz kolejny rozbrzmiewać będzie rajska muzyka, ale zanim wstąpimy do muzycznego raju, raczyć się będziemy niezwykłymi brzmieniami w jego Przedsionku.


green.jpg

Zapraszamy na 20-dniową, muzyczną podróż przez wieki, która odbędzie się na Ziemi Lubuskiej. - Zapraszam na wspólne przeżywanie artystycznych momentów. Stwórzmy niepowtarzalny klimat i spotkajmy się z kulturą najwyższego poziomu. Bądźmy razem podczas Przedsionka Raju! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Cykl koncertów potrwa od 13 czerwca do 4 sierpnia. 

Bądzów, Biecz, Brody, Brzeźnica, Głogów,, Gubin Jabłonów, Letnica, Łagów, Międzyrzecz, Nądnia, Obrzyce, Ołobok, Pałck, Przytok, Świebodzin, Zbąszyń, Żagań i Żary – to tam w tym roku rozbrzmiewać będzie muzyka Antonio Vivaldiego i Jana Sebastiana Bacha. 

Samorząd województwa wspiera Festiwal Muzyka w Raju, towarzyszący mu Przedsionek Raju oraz inne przedsięwzięcia inspirowane przez te projekty, podczas działań promocyjnych i będzie to robil zgodnie z umową przez kolejne trzy lata. Porozumienie w tej sprawie 12 października 2018 roku podpisali marszałek Elżbieta Anna Polak oraz prezes Fundacji Canor Cezary Zych. 

Festiwal Muzyka w Raju obecny jest na Ziemi Lubuskiej od 15 lat. W tym czasie zdążył stać się jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie i nalazł się w gronie regionalnych produktów markowych i najlepszych. Muzyka w Raju to międzynarodowy festiwal muzyki dawnej, organizowany corocznie w sierpniu w zespole poklasztornym i dawnym kościele cysterskim w Gościkowie-Paradyżu. W 2017 roku odbyła się już jubileuszowa XV edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Festiwal nie mógłby się rozwijać bez wsparcia samorządu województwa, który co roku dofinansowuje jego organizację. W tym roku to 115 tys. zł. Samorząd wspiera finansowo festiwal od 2012 rok. Do tej pory łączna kwota przekazanego wsparcia to ponad 530 tys. zł. Od tego roku fundacja przez kolejne trzy lata otrzymywać będzie także wsparcie z Ministerstwa Kultury w wysokości: 2018 r: 200 tys. zł, 2019 r.: 250 tys. zł oraz 2020 r.: 280 tys. zł.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

idn4318

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603