X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Nie wyrzucaj przyjaciela na wakacje

Data publikacji: 01.07.2019

Co roku w sezonie wakacyjnym problem porzucania zwierząt staje się bardziej palący niż zwykle.


dog.jpg

Nagle ukochany pies czy kot staje się niepotrzebnym balastem utrudniającym wyjazd na wymarzony urlop, a brutalne pozbycie się zwierzęcia przez niektórych uważane jest za najprostsze rozwiązanie. Zwierzęta traktowane są przez wiele osób przedmiotowo. Właściciele zwierząt nie uważają swoich podopiecznych za przyjaciół czy członka rodziny. Nikt nie myśli o tym, że zwierzę oddane, wyrzucone jest już w jakiś sposób psychicznie okaleczone i trudno mu później będzie zaufać człowiekowi. Ponadto właściciele zwierząt pozbywają się ich w sposób bardzo niehumanitarny – wyrzucają z samochodu, głodzą, przywiązują w lesie do drzewa – po prostu skazują takie zwierzę na śmierć. 

Wiadomo że, nie wszyscy właściciele zwierząt mają z kim je zostawić podczas wakacji. Bożonarodzeniowe puszyste prezenty w lipcu, sierpniu, czy przed wyjazdem na majówkę zaczynają być problemem. Urlop i zwierzę to sprawy jak najbardziej do pogodzenia. Jak sobie radzić ze zwierzakami w czasie urlopu, żeby nic z niego nie stracić i aby nasz pupil wyszedł z tego bez szwanku? Istnieją hotele dla zwierząt gdzie nasi pupile mogą przebywać podczas urlopu. Ponadto zwierzętami może zająć się rodzina, sąsiedzi, znajomi. Od luksusowego hotelu po prywatnego petsittera - sposobów na udane wakacje dla nas i naszego pupila nie brakuje. 

Jeżeli nie chcemy rozstawać się ze swoim pupilem podczas urlopu rozwiązaniem dla nas będzie hotel albo kwatera, w których czworonogi są mile widziane. Większość wyszukiwarek ofert w internecie posiadają filtr pozwalający na znalezienie obiektu przyjaznego zwierzętom. Ułatwia to i skraca poszukiwania. Informacji możemy także szukać na portalach dla miłośników zwierząt. Co do szczegółów pobytu, to są one bardzo zróżnicowane i zależą od konkretnego obiektu i jego regulaminu. W Polsce pojawia się coraz więcej miejsc przyjaznych zwierzętom. Koszty ich akceptacji są różne.


dog gl.jpg

Autor: zgora.infoludek.pl

idn4339

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603