X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Międzynarodowy Festiwal Folkloru

Data publikacji: 02.07.2019

Już za moment Zielona Góra będzie pełna folkloru! 55. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Oblicza Tradycji Zielona Góra 2019 rusza już 7 lipca.


oblicza gl.jpg

Historia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru sięga roku 1964, kiedy to Zielona Góra stała się miejscem spotkań i prezentacji różnych kultur z całego świata. 

Od pięciu lat festiwal funkcjonuje pod nazwą Oblicza Tradycji, co przywodzi na myśl różne „twarze” zwyczajów i kultur, prezentowanych przez artystów. 

Tegoroczny festiwal zostanie zrealizowany w terminie 7-12.07.2019r.

Zaproszone zespoły folklorystyczne zaprezentują się w Zielonej Górze, Łagowie i innych miejscowościach województwa lubuskiego. Ponadto na zielonogórskim deptaku odbędą się lekcje folkloru, folkojarmark, warsztaty, koncerty, folkowe zabawy i in. Koncerty konkursowe zostaną przedstawione w Lubuskim Teatrze, a Gala Tradycji – w Amfiteatrze Zielonogórskim.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu są oczywiście bezpłatne, ale na Galę Tradycji, która odbędzie się 12 lipca 2019r. obowiązują bilety – oczywiście darmowe. Można je pobrać tutaj. 

Zastanawiacie się jakie atrakcje czekają Was w ramach Festiwalu? 

W Ochli, już 7 lipca, będziecie mogli spróbować pysznych kulinarnych specjałów przygotowanych przez zaproszone zespoły, posłuchać tradycyjnej ludowej muzyki, a także wziąć udział w lekcjach folkloru prowadzonych przez zespoły. 

Na zielonogórskim deptaku 8 lipca przywitają Was i zostaną z Wami aż do 10 lipca, regionalni wystawcy, będziecie świetnie bawić się biorąc udział w bogatej ofercie naszych warsztatów i animacji plastycznych, zrelaksujecie się przy muzyce zespołów folklorystycznych, a zespoły z Kazachstanu, Rumunii, Litwy, Ukrainy, Słowacji i Polski przygotują dla Was animacje ludowe! 

Lubuski Teatr wieczorami od 8 do 10 lipca zapełni się zespołami, które poznacie już wcześniej, ale uwierzcie – tam też warto zajrzeć! Pokażą one barwne i bogate konkursowe programy i… Wy również będziecie mogli je ocenić! 

Od 8 do 10 lipca będziecie mogli zobaczyć zespoły również w Łagowie, Bojadłach, Niesulicach, Przytocznej, Torzymiu, Żarach, Małomicach i Kolsku. 

W czwartek śpiewał będzie cały deptak! Wystąpią nie tylko wszystkie zespoły biorące udział w konkursie, ale również zespoły Era z Serbii i Vrstek ze Słowacji, które są Gośćmi Specjalnymi naszego Festiwalu, a także Gospodarz – Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa! 

Piątek to oczywiście koncert galowy – Gala Tradycji, na którą zaprosiliśmy również gościnnie – Cygański Teatr Muzyczny TERNO! Naprawdę warto przyjść i zobaczyć na własne oczy to wspaniałe wydarzenie!

Szczegółowy program w załączniku poniżej.


PROGRAM-MFF-Oblicza-Tradycji-2019.jpg

Źródło: Regionalne Centrum Animacji Kultury

Pliki:

Program Oblicza Tradycji 2019.pdf - typ: Plik PDF, waga: 946,21 KB

idn4340

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603