X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Sri Lanka - Łza Indii

Data publikacji: 17.12.2017

13.01.2018, sobota, godz. 17:00
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, Zielona Góra Spotkania i wykłady

Spotkanie w ramach „Dużych podróży za pieniądze nie duże“, podczas którego Angelika Chołowienko i Łukasz Urbańczyk opowiedzą o egzotycznej podróży, która odbyła się w listopadzie 2017 r.

Sri Lanka - Łza Indii

Wyspa w pobliżu Indii

Pierwszym etapem ich wyprawy była Sri Lanka. Jest to wyspa, której nazwa w sanskrycie oznacza „olśniewający kraj”. Do 1972 roku nosiła nazwę Cejlon. Na wschodzie znajduje się Zatoka Bengalska, od południa — otwarte wody Oceanu Indyjskiego. Wyspa jest turystycznym rajem. Odwiedza ją rocznie prawie 2 miliony turystów. Na Sri Lance nigdy nie jest zimno, ale najlepszą porą do wypoczynku jest okres między styczniem a kwietniem, gdy deszcz pada stosunkowo rzadko. Pora deszczowa trwa od maja do października. 

Sri Lanka słynie z przepysznej herbaty. Jest czwartym na świecie największym jej producentem i kto z nas nie pił herbaty cejlońskiej. Jednak największą atrakcją Sri Lanki jest natura! My przyrodnicy kochamy takie miejsca. Czy wiecie, że słonie to najlepiej rozpoznawalne zwierzęta Sri Lanki i tutaj można spotkać je na wolności — w stadach liczących nawet po kilkaset osobników. 

O tym wszystkim opowiedzą podróżnicy: Angelika Chołowienko oraz Łukasz Urbańczyk.

Źródło: Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze

ide26757

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603