X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Wernisaż wystawy pt. „Izrael wczoraj i dziś”

Data publikacji: 11.01.2018

19.01.2018, piątek, godz. 17:00
Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra, Wstęp wolny. Inne Wydarzenia

Otwarcie wystawy pt. „Izrael wczoraj i dziś”.


karafka.jpg

Po wernisażu zapraszamy na wykład Piotra Stasiaka (Beit Warszawa) „Podobieństwa i różnice pomiędzy Polską i Izraelem w roku 2018 – roku 100-lecia odrodzenia Polski i 70-lecia odrodzenia Izraela”. Spotkanie zakończy koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Aleksandry Idakowskiej.

Ekspozycję tworzy 14 plansz prezentujących sześć dekad państwa Izrael. Na każdej z tablic przy pomocy techniki trójwymiarowej złożone zostały dwa zdjęcia ukazujące to samo miejsce przed laty i dziś. Przeszłość ukazana jest w tonacji czarno-białej, natomiast teraźniejszość przedstawiona jest w kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe stało się zestawienie na jednym obrazie dwóch rzeczywistości – początków żydowskiej państwowości na Bliskim Wschodzie oraz współczesnego Izraela w swym pełnym rozkwicie.

Wystawę dopełniają zabytki związane ze społecznością żydowską przedwojennej Zielonej Góry – fragmenty spalonej tory z zielonogórskiej synagogi, karafka oraz zdjęcia macew wraz z tłumaczeniami tekstów, które na nich się znajdują.

Wystawa, której kuratorką jest dr Izabel Korniluk, prezentowana będzie do 4 marca br.

Źródło: Muzeum Ziemi Lubuskiej

ide26889

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603