X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Promocja książki Andrzej

Data publikacji: 11.01.2018

18.01.2018, czwartek, godz. 18:00
Klub Pro Libris im. Andrzeja K., Zielona Góra Inne Wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na promocję książki Andrzej.


plakat andrzej.jpg

Andrzej K. Waśkiewicz we wspomnieniach oraz spotkanie z redaktorką publikacji, dziennikarką i publicystką, żoną poety Anną Sobecką.

Prowadzenie: prof. Małgorzata Mikołajczak, Uniwersytet Zielonogórski.

Po spotkaniu możliwość zakupu książki.

Anna Sobecka – Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Dziennikarka i publicystka zajmująca się problematyką kulturalną, artystyczną, społeczną i literacką. Tłumaczka literatury białoruskiej, przede wszystkim prozy i literatury faktu. Od 1991 roku pracuje w radiu. Początkowo w Zielonej Górze, później w Gdańsku. Przygotowuje audycje o różnej tematyce m. in. Radiowa Antologia Pisarzy Wybrzeża, Radiowy Exlibris, Kalejdoskop (magazyn mniejszości narodowych) czy Rodowody Pomorskie oraz relacje i reportaże z wydarzeń kulturalnych. Współpracuje z programem II Polskiego Radia w Warszawie. Za pracę na antenie radiowej otrzymała „Bursztynowy mikrofon”. Stypendystka Miasta Gdańska w dziedzinie kultury. W latach 1976–1982 była w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Od 1982 należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej. Żona poety Andrzeja Krzysztofa Waśkiewicza.

Andrzej Krzysztof Waśkiewicz — ur. 22 czerwca 1941 r., zm. 11 lipca 2012 r. Poeta, krytyk literacki, historyk literatury. Ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Poznańskim. Zadebiutował w latach 60. XX wieku, jest autorem ponad trzydziestu książek, redaktorem i współredaktorem wielu czasopism kulturalnych, a także tomów prac zbiorowych, licznych antologii i wyborów wierszy poetów różnych pokoleń. Do końca życia redagował dwumiesięcznik „Autograf”.

Źródło: WiMBP im. C. Norwida

ide26896

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603