X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Noc Muzeów ph. Szukamy przyjaciela

Data publikacji: 12.05.2018

19.05.2018, sobota, godz. 19:00
Muzeum Ilustracji Książkowej Biblioteki Norwida, Zielona Góra Inne Wydarzenia

Muzeum Ilustracji Książkowej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida zaprasza na tegoroczną Noc Muzeów ph. Szukamy przyjaciela”.


noc w bibliotece.png

Tym razem nocną porą otworzymy podwoje bibliotecznego Muzeum by zwiedzić czarodziejski świat Jolanty Marcolla – ilustratorki wielu książek, które na stałe weszły do kanonu polskiej literatury dla dzieci. 

Tematem przewodnim Nocy Muzeów jak zwykle jest ilustracja. Liczymy, że scenariusz rozbudzi fantazję i doda zapału małym i dużym. 

W programie:

  • spotkanie autorskie z ilustratorką Jolantą Marcolla, która poprowadzi z dziećmi rozmowę o technikach ilustracyjnych, oryginałach i eksperymentach w twórczości plastycznej. Oglądając slajdy z ilustracją książkową poznamy definicję oryginału i odpowiedź na pytanie - czym różni się on od reprodukcji.
  • warsztaty plastyczno-literackie pt „Szukamy przyjaciela”, inspirowane książką Kim i Ktoś z Nikim:
  • bujając w obłokach wykonanie wyjątkowego projektu ilustracji swojego największego marzenia. Podczas zajęć wzorem do naśladowania będzie oryginalna technika ilustracyjna stosowana przez Ewę Kozyrę-Pawlak, łącząca elementy patchworku, wyszywanki, wycinanki i wyklejanki. Inspiracją dla wyobraźni będzie popularny wierszyk Juliana Tuwima, pt. „Dyzio Marzyciel”,
  • pasjonujące podróże po dziejach starej książki i ilustracji – zwiedzanie ekspozycji Muzeum Ilustracji Książkowej,
  • „czarne” zajęcia na dziewiętnastowiecznej prasie drukarskiej , odbijanie grafik,
  • zagadki na spostrzegawczość ułatwiające przyswojenie bogactwa treści ekspozycji.

 

„Jolanta Marcolla stworzyła w niej [książce] czarodziejski świat najczęściej dostępny tylko dla wyobraźni dzieci. Tytułowa Kim, niczym Alicja w krainie czarów, zabiera nas w świat pełen stworów, w którym tytułowi bohaterowie prowadzą pozornie prostą rozmowę, jednakże naszpikowaną tak wieloma zabawnymi pułapkami dwuznaczności i gry słownej, że staje się ona dla młodego czytelnika zaskakującą łamigłówką. Jest w tej książce jeszcze coś - oprócz wyzwań związanych z gimnastyką umysłu, autorka ma dziecku do przekazania bezcenną wiedzę: jak ważna jest dla nas przyjaźń, jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela i jak samemu nim się stać, pomagając innym swoją obecnością i zainteresowaniem”. 

Pasja, kreatywność, inwencja twórcza oraz umiejętność wspólnej zabawy – zostaną przez organizatorów nagrodzone. 

Pod koniec spotkania chętni będą mogli zakupić książki z tekstem i ilustracjami Jolanty Marcolla i zdobyć autograf artystki. 


noc plakat.jpg

Źródło: WiMBP

 

 

ide27611

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603