X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Przygoda z Teatrem Kamishibai

Data publikacji: 14.05.2018

19.05.2018, sobota, godz. 14:00
Teatr im. J. Osterwy, Gorzów Wielkopolski, Zajęcia są bezpłatne Dla Dzieci

Zajęcia edukacyjne.

Przygoda z Teatrem Kamishibai

Od września w naszym teatrze będą się odbywały nowe zajęcia edukacyjne pt. „Przygoda z teatrem Kamishibai”. Pod orientalnie brzmiącą nazwą kryje się niezwykle ciekawa, stara japońska tradycja opowiadania historii za pomocą tekstu i stworzonych do niego kolorowych ilustracji, wsuwanych do małego drewnianego parawanu zwanego butai. Tłumacząc dosłownie z języka japońskiego, Kamishibai to sztuka teatralna na papierze, czyli teatr obrazkowy. Ta dalekowschodnia forma przekazuje proste i piękne historie, które odkrywają przed widzem sens świata, rzeczy i wartości. Podczas naszych spotkań każdej wysłuchanej bajce będą towarzyszyły zajęcia dodatkowe: wspólne gry, zabawy, prace plastyczne, manualne, do których zaprosimy dzieci oraz rodziców. 

Zajęcia są bezpłatne i będą się odbywały systematycznie raz w miesiącu. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 3-9 lat wraz z opiekunami. 

Prowadzące: Maja Wilczewska (bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Pedagogicznego w Gorzowie Wlkp.) oraz Magdalena Bożek. 

Czas trwania ok. 60 min. 

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 95 728 99 49 lub meilowo m.bozek@teatr-gorzow.pl. 

Formuła zajęć sprawia, że jest to doskonała metoda twórczej zabawy z dziećmi. Pobudza wyobraźnię małych widzów, zachęca do czytania, malowania, snucia własnych historii, dzięki temu rozwija kreatywność i zdolności manualne najmłodszych pociech.

Źródło: Teatr im. J. Osterwy

ide27652

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603