X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Studium Wiedzy o Sztuce i Historii

Data publikacji: 14.01.2019

16.01.2019, środa, godz. 16:00
Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra, Wstęp wolny Spotkania i wykłady

Spotkanie z cyklu Studium Wiedzy o Sztuce i Historii. Tym razem będzie to wykład pt. Józefa Burlewicza – rzeczywistość zdegradowana, który przedstawi Jacek Gernat z Działu Sztuki Współczesnej MZL, jeden z kuratorów eksponowanej obecnie wystawy Józef Burlewicz. W 80. rocznicę urodzin.

Studium Wiedzy o Sztuce i Historii

W ramach wystąpienia zaprezentowana zostanie artystyczna sylwetka Józefa Burlewicza, jednej z wiodących postaci zielonogórskiego środowiska plastycznego. Artysta zaistniał w zbiorowej świadomości zwłaszcza dzięki istniejącej w latach 1978-1990 w Muzeum jego Galerii Autorskiej. Szczególna uwaga poświęcona zostanie pracom malarskim i pastelom stanowiącym trzon wspomnianej Galerii, a więc realizowanym w konwencji swoistego surrealizmu apokaliptycznym wizjom pejzaży, samotnych drzew, rozbitych posągów i innych szczątków ludzkiej cywilizacji, które w okresie PRL-u zapewniły artyście miano twórcy nieomal kultowego. Przybliżone zostaną również prace Burlewicza mniej znane współczesnemu odbiorcy, składające się na jego wszechstronny dorobek twórczy – począwszy od wczesnych prac malarskie i graficznych w duchu postimpresjonizmu i abstrakcji, poprzez późniejsze artystyczne wizje natury, po ostatnie prace malarza, ujawniające jego pełnej nadziei wiarę w przesłanie spraw ostatecznych.


wytrwac.jpg

Źródło: Muzeum Ziemi Lubuskiej

ide28931

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603