X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Czwartek Lubuski z Haliną Grochowską

Data publikacji: 13.05.2019

16.05.2019, czwartek, godz. 18:00
Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza, Zielona Góra Spotkania i wykłady

Podczas Czwartku Lubuskiego promować będziemy najnowszą książkę autorki Poprawiny.

Czwartek Lubuski z Haliną Grochowską

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 16 maja (czwartek), godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na spotkanie autorskie z Haliną Grochowską, laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2018 w kategorii Proza.

Spotkanie moderować będzie dr Mirosława Szott. 

Halina Grochowska – urodziła się w 1952 roku. Wychowana w Zielonej Górze. Absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. Przez wiele lat specjalistka w kombinacie metalurgicznym i nauczycielka przedmiotów zawodowych. Autorka powieści Pokłon (2013), poświęconej powojennemu pokoleniu repatriantów w Zielonej Górze oraz książki Poklask (2015), oddającej rzeczywistość PRL-u lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Nagrodzone Wawrzynem Lubuskim Poprawiny są dopełnieniem trylogii. 

Autorka o sobie: Jestem szczęśliwą babcią , mamą i żoną. Moje rodzinne miasto to Zielona Góra, ale wiele lat spędziłam w Gliwicach, Sosnowcu i w Jaśle. Emeryturę wypracowałam w zawodzie inżyniera elektryka – absolwenta Politechniki Śląskiej. Obecnie, od kilku lat mieszkam w małej podlaskiej wiosce pod Siedlcami. Właśnie tutaj znalazłam odpowiednie warunki do pisania (…). 

Poprawiny 

Miłość w czasach PRL-u 

W ponurych i siermiężnych czasach, gdy szczytem marzeń był Fiat Mirafiori, telewizor i para prawdziwych dżinsów, a zdobycie kilku rolek papieru toaletowego stawało się nie lada wyczynem, romantyczne porywy serca były co najmniej nie na miejscu. Tym bardziej, jeśli rzecz dotyczyła niepokornej, temperamentnej dziewczyny z miasta i wiejskiego chłopaka z PGR-u... 

Ta mocno zakorzeniona w realiach Polski Ludowej opowieść o skomplikowanych relacjach rodziców i dzieci, partii i społeczeństwa, robotników i chłopów przenosi czytelnika do świata, który przeminął, a jednak wciąż pozostaje żywy w pamięci kilku pokoleń Polaków. Świata, w którym – mimo sztywno wytyczonych celów, norm i standardów ustroju socjalistycznego – nic nie było tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać...


poprawiny.png

Źródło: WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze 

ide29471

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603