X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Recital Piosenki z dobrym tekstem

Data publikacji: 10.06.2019

16.06.2019, niedziela, godz. 19:30
Kino Norwid / Sala im. Janusza Koniusza, Zielona Góra Teatry

WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza w ramach 5. Festiwalu Filmu i Teatru KOZZI CZYŻEWSKA FIJEWSKI na recital Piosenki z dobrym tekstem w wykonaniu Katarzyny Żak, aktorki teatralnej, filmowej i telewizyjnej.


zak.jpg

Katarzyna Żak, znana m.in. ze znakomitych ról w serialach Miodowe lata, Całkiem nowe lata miodowe i Ranczo, aktorka filmowa i teatralna, będzie gościem tegorocznej edycji Festiwalu Filmu i Teatru. 

Absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej, przez 9 lat aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu gdzie zagrała m.in. w spektaklach, “Opera za trzy grosze” ,„Sztukmistrz z Lublina” „Wariat i zakonnica” „Piaf” „Lot nad kukułczym gniazdem”. Od kilkunastu lat jest związana ze stołecznymi scenami, Teatrem Rampa, w którym zagrała m. in. w spektaklach reżyserowanych przez tak znakomitych artystów jak Wojciech Młynarski (“Brassens” i “Criminale Tango”), Andrzej Strzelecki („Conte”, “Love”), Maciej Wojtyszko,(„Damy i Huzary” „Kandyd czyli optymizm”). Aktualnie występuje na scenie Teatru Capitol (w spektaklu “Zdobyć, utrzymać, porzucić”), Och Teatrze (“Lekcje stepowania”), Teatrze Komedia (“Ostra jazda” oraz “Napad na bank”), Teatrze Syrena (“Hallo Szpicbródka”). W 2015 roku została nominowana w kategorii Aktorka do 18. edycji konkursu Telekamery Tele Tygodnia. 

Od kilku lat z dużym powodzeniem koncertuje z recitalami. Ma na swoim koncie trzy płyty: “Młynarski - Jazz” (1994), standardy jazzowe z polskimi tekstami, specjalnie na płytę napisanymi przez Wojciecha Młynarskiego, „Kolędy na cały rok” (1995), z tekstami Bogdana Loebla i muzyką Włodzimierza Nahornego oraz „Bardzo przyjemnie jest żyć” (2016), z tekstami M. Czapińskiej, W. Młynarskiego, J. Wołka, A. Poniedzielskiego, A. Andrusa, S. Wielanka i P. Bukartyka. 

Podczas Festiwalu Katarzyna Żak wystąpi w recitalu muzycznym Piosenki z dobrym tekstem składającego się z piosenek m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jana Jakuba Należytego, Artura Andrusa, Andrzeja Poniedzielskiego. Przeplatany opowieściami i anegdotami recital z pewnością doda widzom pozytywnej energii, ale również zmusi do refleksji. 

Źródło: WiMBP

ide29632

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603