X

Posiadasz nieaktualną wersję przeglądarki Internet Explorer. Aby poprawnie wyświetlić serwis zalecamy pobranie jej aktualizacji lub jednej z alternatyw:

ie

Internet Explorer

opera

Opera

chome

Google Chrome

fire fox

Mozilla Firefox

Koncert Misi Futrak

Data publikacji: 10.06.2019

13.06.2019, czwartek, godz. 19:00
Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra, Bilety w cenie 40 zł, młodzież szkolna i studenci – 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Koncerty i imprezy

Wydarzenie realizowane jest w ramach Jazzującego Muzeum, cyklu spotkań artystycznych, w którym muzyka spotyka się ze sztukami plastycznymi.


Misia.jpg

Program wieczoru: 

  • wprowadzenie Leszek Kania i Jerzy Nowak,
  • prezentacja obrazu Natalii Lach-Lachowicz (Natalia LL), Głowa paniczna V, 1988, z kolekcji Muzeum Ziemi Lubuskiej – Leszek Kania
  • przerwa
  • koncert Misi Furtak 

Misia Furtak – wokalistka, basistka, kompozytorka, autorka tekstów i dziennikarka. Razem z zespołem Tres.B laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna oraz Fryderyka w kategorii debiut roku. Solo jako Misia Ff uhonorowana m.in. nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydaną w 2013 roku płytę Epka. Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) współtworzy duet Ffrancis. Gościnnie pojawiła się m.in. jako aranżerka i wykonawczyni w projekcie NowOsiecka, realizowanym z NOSPR, czy na albumie Wojtka Mazolewskiego Chaos pełen idei, który otrzymał status złotej płyty. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii, m.in. na festiwalach The Great Escape, Liverpool Soundcity, Tallin Music Week, Europavox, Midem. 

Współpracowała ze znakomitościami świata muzyki, m.in. nad płytą The Other Hand zespołu Tres.B, którą współtworzył Victor van Vugt, odpowiedzialny za produkcję Murder Ballads Nick’a Cave’a, stały współpracownik m.in. PJ Harvey i Depeche Mode. Jako dziennikarka Misia Furtak m.in. prowadziła audycję autorską w Polskim Radio RDC. Jest absolwentką studiów na University of Maastricht, Collegium Civitas i kursów, m.in. na Berklee College of Music. 

Chropawe, ale delikatne gitary, minimalistyczne klawisze i smyczki, wewnętrznie pulsujący rytm, praktycznie bez użycia perkusji i piękny i, oczywiście, świadomy głos Misi tworzą album będący liryczną kroniką małej apokalipsy. Misia Furtak awansuje do ligii PJ Harvey, Feist i Cat Power (Maciej Ulewicz, Vogue.pl). 

Misia (…) meandruje głosem, skacze po dźwiękach, wokalizuje w swój charakterystyczny sposób. (…) jej teksty to prawdziwe perełki. Wygląda na to, że 2018 jeszcze się nie skończył, a już mamy silnego kandydata na listę najlepszych płyt… przyszłego roku (Michał Wieczorek, „Gazeta Magnetofonowa”). 

Natalia Lach-Lachowicz (Natalia LL) urodziła się w 1937 roku w Żywcu. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, instalacją, fotografią, wideo, performancem oraz rysunkiem. Jej prace zaliczane są do konceptualizmu, nurtów foto-art i body-art. 

W 1963 roku ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych), pod kierunkiem profesora Stanisława Dawskiego. Po roku dołączyła do ZPAF. W latach 1970–1981 wraz z Andrzejem Lachowiczem, Zbigniewem Dłubakiem oraz Antonim Dzieduszyckim tworzyła galerię PERMAFO. W 1975 roku włączyła się do międzynarodowego ruchu sztuki feministycznej, biorąc udział w licznych sympozjach i wystawach. Była stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku w 1977 roku. W maju 2007 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, zaś w 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Katarzyny Kobro – wyróżnienie wręczane artystom przez artystów. W latach 2004–2013 pracowała jako Starszy Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). 

Rezerwacja tel. 68 327 23 45, 509 053 444.


jazzujce.jpg

Źródło: Muzeum Ziemi Lubuskiej 

ide29633

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆBilety na wydarzenia

ZIELONA GÓRA I LUBUSKIE

zobacz więcej na bilety.infoludek.pl
logo

Serwis Informacyjny

tel. +48 91 88 69 601

Serwis Ogłoszenia


tel. +48 91 88 69 602

Serwis Katalog (firmy i opinie)


tel. +48 91 88 69 603